محمد حسن قائدیها مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار کرد: میانگین دریافتی معلمان از حدود 12 دستگاه دولتی پایین تر است، در حالی که میانگین تحصیلات فرهنگیان از کل دستگاه های دولتی بیشتر است و در این زمینه رتبه اول را به خود اختصاص داده ایم.
 
وی با اشاره به اینکه فعالیت در حوزه مالی و پشتیبانی آموزش و پرورش کار سختی است افزود: امروز با وجود اینکه در کشورهای مختلف بار آموزش و پرورش بر دوش دولت نیست، دولت چگونه می تواند این بار سنگین را تحمل کند.
 
مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: زمانی که آموزش و پرورش استان اصفهان را تحویل گرفتیم، سهم اعتبارات ما از سهم اعتبارات دولت، 9 درصد بود و این در حالی است که در آخرین سال دولت اصلاحات بالای 14 درصد اعلام شد و در طی 8 سال ریاست جمهوری دولت قبل، این میزان به 9 درصد تغییر پیدا کرد.
 
قائدیها با بیان این مطلب که ضعف مستند سازی از جمله ضعف های آموزش و پرورش است، تصریح کرد: امروز یکی از اصلی ترین راه ها، بحث اقتصاد مقاومتی است که مبحث گسترده ای است.
 
وی تاکید کرد: خوشبختانه تلاش شده است که از وضعیت منابع موجود استفاده بهتری شود به طوری که دستیابی به حداکثر ظرفیت ها، جزو برنامه های حوزه های مالی و پشتیبانی اداره کل بوده است.
 
مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه به اصل تکریم فرهنگیان و کرامت بخشی پایبند هستم، گفت: اعتقاد دارم که نیروی انسانی، سرمایه اصلی آموزش و پرورش است و نباید این اعتبار عظیم را از دست بدهیم.
 
از سوی دیگر سید محمد میرپور معاون توسعه منابع و پشتیبانی آموزش و پرورش استان اظهار کرد: در آموزش و پرورش به دلیل ساختاری، 99 درصد اعتبارات آموزش و پرورش صرف بودجه پرسنلی می شود و تنها یک درصد صرف ارتقای فعالیت های آموزش و پرورش می گردد.
 
وی افزود: برای دستیابی به جامعه سالم و مطلوب، مسیری غیر از آموزش و پرورش وجود ندارد و آموزش و پرورش عامل اصلی بالندگی و سعادت یک جامعه است.
 
معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: عدم وجود منابع مالی، عمده ترین مشکل آموزش و پرورش است و نبود منابع کافی موجب می شود که برنامه ها با کیفیت اجرا نشود و نمی توان از معلمان متخصص و حرفه ای با انگیزه در مدارس استفاده کرد.
 
میرپور ادامه داد: اهمیت آموزش و پرورش به ویژه آموزش و پرورش عمومی بسیار اهمیت دارد اما از میان همه عوامل که باعث موفقیت نظام آموزشی می شود، معلم نقش کلیدی دارد و میزان تاثیری که عوامل مختلف به عملکرد آموزشی دارد متفاوت است.
 
سید محمد میرپور بیان کرد: حمایت و پشتیبانی کامل از اجرای راهکار سند تحول بنیادین، استفاده از ظرفیت رتبه بندی فرهنگیان، ارتقای رفاه فرهنگیان، استمرار نظام بودجه ریزی عملیاتی، بهبود مدیریت منابع مالی و استقرار نظام جامع و یکپارچه مالی، تنوع بخشی به تامین منابع مالی دولتی و غیردولتی، توسعه و بهبود کیفی خدمات بیمه ای و افزایش سهم هزینه های غیرپرسنلی از برنامه های حوزه معاونت توسعه منابع و پشتیبانی است.
بهترینها 95/9/7
منبع : معلمان سمیرم |پایین بودن حقوق دریافتی فرهنگیان علی رغم تحصیلات بالاتر
برچسب ها : پرورش ,آموزش ,منابع ,استان ,پشتیبانی ,اصفهان ,پرورش استان ,استان اصفهان ,توسعه منابع ,منابع مالی ,معاون توسعه ,پرورش استان اصفهان ,معاون توسعه م